HomeSchoolsMelbourne SchoolsMelbourne Elementary proudly announces Top Katz for the second 9 week grading...

Melbourne Elementary proudly announces Top Katz for the second 9 week grading period

First Grade:

Mrs. Tabby’s Class: All A’s – Layleigh Goggans, Brentley Duckett, Jace Logue, Harlie Sanders; All A’s & B’s- Ryder Donalson, Cayden Hay, Demo McCullough, Jacey Sherrell, Eastyn Teegarden, Trinatey Younger

Mrs. Jessica’s Class – All A’s – Dewey Brightwell, Hudson Hames, Ellie McDaniel, Jackson Parks, Gardy Smith, Lainey Woodall; All A’s & B’s – Blake Cox, Lily Engles, Joseph Hellums, Aiden Pleasant, Landon Pleasant, Kloe Richardson, Makayla Stephens, Grayson Valenzuela

Mrs. Amy Anderton’s Class – All A’s – Blakely Adams, Macynn Dockins, Joshuah Gonser, Faith Johnson; All A’s & B’s – Alysa Oldham

Mrs. Duckett’s Class – All A’s – Madelynn Cary, Jack Cordis, Layla Doherty, Aiden Dale Hayden, Jay Hutchins, Emma Jones, Chaylee McCurley, Grayson Knox Rush, Burleson Shelton, Case White, Cora Womack; All A’s & B’s – Brandon Dominguez, Lucas Farmer, Tanner Hennessey, Stran Wortham

Second Grade:

Mrs. Bridget’s Class – All A’s – Isabella Bray, John David Daigle, Braxton Duckett, Everleigh Fulbright, Emmitt Harris, Gemma Johnston, Karson Lee, Lillian Norris, Bryson Sanchez; All A’s & B’s – Summer Graham-Valenzuela, Lydia Ham, Samantha Wooten

Mrs. Kimberly’s Class – All A’s – Zori Brightwell, Heidi Cooper, Angel Gonser, Colton McNeill; All A’s & B’s – Carter Brown, Aubrey Gillihan, Jonah Lee, Brantley McNinch, Marlie Rush, Theron Washington

Mrs. Erin’s Class – All A’s – Evelyn Dickey, Emmett Hogan, Kaylynn Langston, Kiara Murphy, Charli Smith, Eli Tews, Jordyn Thornton; All A’s & B’s – Dianna Coleman, Hannah Crawford, Gracie Dobyns, Sutton Morehead, Jocia Nelson, Lawrence Wheeler

Mrs. Whitney’s Class – All A’s – Cameron Cross, Lauren Dickerson, Brylee Dillard, Slayton Knapp, Madyson Tabb, Carter Thorman, Harris Wyatt, Davey Wyatt; All A’s & B’s – Chloe Coleman, Emarie Johnson, Slayd Roberts, Case Wagoner, Serenity Young

Third Grade:

Mrs. Wyatt’s Class – All A’s – Remington Favor, Ella Miller, Gabriel Stowers; All A’s & B’s – Kyleigh Cavaness, Michael Joe Fulbright, Emma Hammett, Callie Sue Lawrence, Brady Rains, Ellie Siddons, Ray Stapleton, Jet Terrell, Paisley Wortham

Mrs. Korkis’s Class – All A’s – Kollin Hoskinds, Allie Pittman, Mercedies Robertson, Adrieanna Tabb, Bree Webb; All A’s & B’s – Jesse Cabrera, Belle Davis, Beau Jackson, Kelo Seawright, Rory Weston, Harper Wheeler, Jacob Wilson

Mrs. Baker’s Class – All A’s- Seth Cooper, Jordyn Crider, Mary Miller, Easton Smith; All A’s & B’s – Clayton Brooks, Hadley Burrow, Will Ingram, Alexa Sanchez, Sara Woodford

Fourth Grade:

Mrs. Morris’s Class – All A’s – Lorraine Montgomery; All A’s & B’s: Destany Bruyette, Brodey Dobyns, Reed Howard, Landon Nelson, Jazmyn Stowers, December Taylor

Mrs. Tamra’s Class – All A’s – Taylor McCullough, Aubrey Warner; All A’s & B’s – Matthew Bentley, Cash Branscum, Shelbie Knapp, Deacon Pittman, Braylee Shaw, Brooklyn Younger, Gunner Younger

Mrs. Alisha’s Class – All A’s – Audrey Cone; All A’s & B’s – Isabella Chute, Carsen Cooper, Austin Kimbrell, William Loggains, Joseph Stroud, Darius Vaile, Emma Rush

Fifth Grade:

Mrs. McDonald’s Class – All A’s – Dylan Bookout, Lane Cooper, Tucker Hoskinds, Hayli Logue, Seth Miesner, Samantha Miller, Catherine Terrell, Mason Wren; All A’s & B’s – Angel Antonia-Gonzales, Kayden Dale, Melody Walker

Mrs. Tracy’s Class – All A’s – Kaylee Cuypers, Robert Huihui, Domanic McMichael; All A’s & B’s – Matty Adams, Abbigael Beard, Parker Burton, Zoie Reed

Mrs. Chrysti’s Class – All A’s – Rodney Benson, Whitney Bernard, Abe Cooper, Avery Cooper, Maddie Hames; All A’s & B’s – Kaeleigh Cox, Payton Guiltner, River Gulliver, John David Harrison, Khloei Heiskill, Kyson Hopper, Gabe McDonald, Ace Miller, Jeremiah Widmayer

Sixth Grade:

Mrs. Sharon’s Class – All A’s – Lexi Bruyette, NovaLee Cooley, Ella Downing, Easton Edwards, Wylie Shaver, Aubrey Teague; All A’s & B’s – Gus O’Brien, Peyton Renihan, Peyton Siddons

Mrs. Pitts’ Class – All A’s – Carly Blankenship, Rylan Burch, Ty Gillihan, Gunner Lawrence, Kallie McCarn, Brayden McKinley, Sierra Ramsey; All A’s & B’s – Kyra Logan, Sophie Pierson, Sunny Ramsey, Aiden Rose, Riley Jo Webb

Mr. Gardner’s Class – All A’s – Kylie Brooks, Addie Cooper, Brailynn Cordis, Gavin Hooper, Norman Huihui, Ty Lawrence, Owen Love; All A’s & B’s – Jude Booth, Ryland Branscum, Savannah Sheedy, Cassidy Vest, Aiden Warren

Print Friendly, PDF & Email
Previous article
Next articleBuying Low, Selling High at MHS!
- Advertisment -spot_img

Most Popular